Znajdź wysoką jakość

Klamka jest takim urządzeniem, który za bardzo nie zajmuje naszej uwagi, dopóki w trakcie otwierania drzwi, nie pozostanie nam ona w ręku. Ale spokojnie, są i na to metody. Musimy sobie zdać sprawę z jednej rzeczy, gdyż za wypadnięcie klamki z drzwi, najczęściej odpowiada poluzowane mocowanie. Dokonuje się to w ten sposób, że z czasem śruby, które znajdują się w mechanizmie klamki, a tym samym są one przymocowane do skrzydła drzwi, zaczynają się stopniowo luzować. Gdy zauważymy moment, w którym śruby kolokwialnie zaczynają puszczać, wówczas należy zdjąć otaczający klamkę szyld i mocno dokręcić w nim znajdujące się śruby. Jeżeli jednak zlekceważymy pojawiający się luz w klamce, wówczas proces ich wykręcania będzie postępował, a my któregoś pięknego dnia, pozostaniemy z klamką w dłoni. To nie jest jednak jedyna przyczyna wypadania klamki z drzwi. Czasami problem może tkwić w niewłaściwie dobranych śrubach.

Przy kupnie klamki, należy zwrócić uwagę, czy załączone śruby nie będą za krótkie, gdyż jeżeli takie będą, wówczas nie zapewnią one dobrego, a przede wszystkim trwałego mocowania. Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na drzwi ciężkie, masywne, najczęściej stworzone z litego drewna, wówczas musi być do tego rodzaju drzwi, dobrana odpowiednia klamka, gdyż źle dopasowana może za skutkować tym, że przy mocniejszym szarpnięciu, klamkę wyrwiemy po prostu z drzwi.

Zawsze gdy klamka się zepsuje mamy dylemat czy kupować nową czy wymieniać w niej części. Otóż klamka składa się z kilku elementów, jednym spośród nich jest pochwyt, czyli to za co łapiemy klamkę i naciskamy, dalej mamy wewnętrzny mechanizm, w skład którego wchodzi sprężyna, i to ona jest najbardziej narażona na zniszczenie. I w tym miejscu, jeżeli posiadamy klamkę w starszym typie, w którym zastępowano sprężynę na specjalną obręcz, najczęściej instalowaną na trzpieniu pochwytu, wówczas gdy owa obręcz wyrobi się, co można zobaczyć, w ten sposób, iż, klamka zaczynie swobodnie opadać, w takim wypadku nie warto inwestować w regenerację, klamki, lepiej jest po prostu zakupić nową.