Znajdź wysoką jakość

Poprzednim razem zachęcaliśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy równoczesnym wstawianiu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu kilka wskazówek, na ten temat. Na początku należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest zastosowanie pianki poliuretanowej, aczkolwiek zdecydowanie pewniej jest zamontować ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, jak będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować rozwagę a także, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne miejsca i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już odpowiednio zaschnie, wtenczas można przejść do następnego kroku. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, świetnym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w odcieniu drzwi. Jeśli już jest starannie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad wyborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Otóż, drzwi można otwierać na mnóstwo sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Wszystko jest zależne od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do małych wnętrz radzi się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej zawrzeć je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest uzależniony od tego, jakie jest wnętrze, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień dzisiejszy zaleca się montaż systemów przesuwnych, ich niezaprzeczalną korzyścią jest oszczędność miejsca, ponieważ nie potrzebują one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednakże, ażeby je zamontować, należy pamiętać, aby zachować wolne miejsce na ścianie, po której będą przesuwane drzwi.

Jeśli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego typu drzwi wewnętrznych, wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej zwane drzwiami łamanymi, często stosowane w przejściu do kuchni.