Znajdź wysoką jakość

Czasem w przemyśle albo halach targowych szkoda murów na instalowanie w tym miejscu okien. Każda płaszczyzna okazuje się warta uwagi, a otwór okienny tę płaszczyznę odbiera. Równocześnie kiedy nie ma szyb hale okazują się ponure i powinno się je rozjaśniać lampami, które nader zwiększają cenę używania pomieszczeń.

Pasma świetlne

Żeby rozwiązać ten temat wytworzono pasma świetlne i świetliki kopułowe, jakie rozjaśniają hale od dachu. Okazało się to dobre wyjście, ponieważ na górze przecież nikt nie umiejscawia szaf, albo miejsc do roboty, i przy tym wpuszczają światło dzienne, korzystne dla ludzi. Pasma świetlne to nic innego jak seria nadętych szyb na dachu, które pomagają oświetlić potężne obiekty w gatunku wielkich hurtowni. Doskonale także komponują się nad wejściami do budynków. Bywają zrobione zwykle z tworzyw sztucznych zwanych przez laików pleksiglasem. Okazują się nieczułe na działanie warunków pogodowych. Miewają wszelakie barwy zależnie od projektu. Często stają się przejrzyste, ale także bywają kolorowe albo błyszczące. Żeby zapobiegać utratom temperatury z hal i powiększyć wytrzymałość przeciwpożarową robione bywają z dwóch lub trzech szycht z komorą powietrzną w ich obrębie.

Świetliki kopułkowe

Natomiast świetliki kopułowe to na ogół malutkie okienka suficie wykonywane tak jak pasma świetlne, ale przeznaczone do doświetlania małych izb.

Więcej na temat powyższych rozwiązań przeczytasz na stronie firmy Arczykowski:

http://firma-arczykowski.com.pl/pl/oferta/115-pasma-swietlne.php – o pasmach świetlnych

http://firma-arczykowski.com.pl/pl/oferta/114-swietliki-kopulkowe.php – o świetlikach kopułkowych