Znajdź wysoką jakość

Dawno temu postawiłam chatę pod moim rodzinnym miastem. Początkowo przyjeżdżałam tam przez wiele lat na lato i na weekendy (głównie okres wakacyjny), ale teraz podjęłam decyzję, aby tam być na co dzień. Zastanawiałam się więc nad tego typu, co napędy do bram wjazdowych, aby ułatwić sobie życie.

Wspomnienia…

Kiedy jeździłam na wieś czasem w roku, to nie przeszkadzało mi, że muszę przy każdym wjeździe wychodzić z wozu, by wjechać na teren posesji. Wydawało mi się to czymś naturalnym. Ale teraz, kiedy muszę kilka razy na dzień wyłazić z auta, żeby otworzyć bramę, to się irytuję. Zwłaszcza, kiedy klimat jest pod zdechłym psem, a mnie się zmusza do wyjścia, rozłożyć parasol, a następnie gimnastykować się z tą peleryną i zamkiem bramy. Zazwyczaj ma to takie zakończenie, że parasol wyrzucam jak najdalej, rozwieram bramę i cała mokra wsiadam z powrotem do wehikułu, a po wejściu do środka należałoby się suszyć i przebierać. Zatem postanowiłam, że wybieram napęd do bramy  wjazdowej. Zaczęłam poszukiwania. Najprzód przejrzałam aktualności w zakresie napędów do bram wjazdowych w necie, potem weszłam do sąsiadującego warsztatu zajmującego się zakładaniem napędów do bram wjazdowych i po dyskursie z monterem w warsztacie zadecydowałam, jaki napęd do bramy powinnam nabyć.

Rozmówki

Inżynier był wspaniały, co potwierdzało mój pogląd, że baba z mężczyzną porozumie się łatwiej, niż z drugą kobietą i umówiłam się z panem na widzenie bramy w realu. Następnego dnia inżynier wybrał mi odpowiedni napęd automatyczny do bramy, mając na względzie wielkość wrót, jej typ, sposób rygli.

„Zobaczył również, czy brama działa płynnie i nie będzie oporów dla napędu, więc kupiłam automatykę.”

Następnego dnia napęd już znalazłam zamontowany, funkcjonował pierwszorzędnie, byłam zadowolona i napędem automatycznym i właścicielem, tym bardziej, iż pan zaprosił mnie na randkę kolejnego popołudnia. Podobna zresztą sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o bramy uchylne czy też może bramy rolowane. Odchodząc jednak od właściciela i wspólnego obiadu, wszystkich mogę przekonywać do założenia czegoś tak korzystnego jak napędy do bram wjazdowych. Totalnie ułatwiają wjeżdżanie do domu, dają nam wiele czasu i powodują, iż istnienie jest łatwiejsze.